Przejdź do treści

Katalog Polskich Spółek

9 czerwca 2022 r. Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło nabór polskich firm zainteresowanych wznowieniem eksportu i udziałem w odbudowie Ukrainy. Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) została operatorem projektu, którego celem jest stworzenie bazy polskich przedsiębiorców chcących działać na rzecz odbudowującej się Ukrainy. Działania te pomogą wspólnie wypracować plan pomocy odpowiadający potrzebom ukraińskiej gospodarki. Dla przedsiębiorstw, które zgłosiły się do projektu istnieje możliwość udziału w Katalogu Polskich Spółek.

W Katalogu znajdą się polskie firmy zainteresowane współpracą z rynkiem ukraińskim w zakresie eksportu towarów, usług oraz udziałem w projektach związanych z odbudową Ukrainy. Katalog skierowany jest do ukraińskich przedsiębiorców, instytucji rządowych oraz pozarządowych, a także do międzynarodowych instytucji wspierających Ukrainę w odbudowie. Głównym założeniem Katalogu jest wsparcie polskich firm w nawiązywaniu relacji z partnerami ukraińskimi oraz instytucjami międzynarodowymi, których głównym celem będzie powojenna odbudowa Ukrainy.

W celu zamieszczenia informacji w Katalogu wymagana jest rejestracja do bazy polskich przedsiębiorców chcących działać na rzecz odbudowującej się Ukrainy.

Po zgłoszeniu przedsiębiorstwa w bazie zostanie wysłany formularz zgłoszeniowy do Katalogu Polskich Spółek.

Pierwsza edycja zgłoszeń do Katalogu zakończyła się 30.11.2022.

Pierwsza edycja Katalogu Polskich Spółek jest dostępna do pobrania zarówno w polskiej, angielskiej oraz ukraińskiej wersji językowej.